Čo je to Aquapol

Aquapol je nový, ekologický systém, ktorý odstraňuje problémy s vlhkosťou a vysušuje budovy. Tento inovatívny systém prišiel do USA jeho prvou inštaláciou v Nashville Church of Scientology.

Priekopnícka firma predstavila inovatívny ekologický systém pre Ameriku, ktorý úspešne vysychá staré a historické budovy. Práca spoločnosti Aquapol začala v roku 1985, ale až donedávna sa zamerala na inštalácie v celej Európe.

Systém Aquapol

Neobsahuje žiadne chemikálie, žiadne vŕtanie, žiadnu údržbu a žiadne batérie alebo elektrinu akéhokoľvek druhu.

Historická budova Fall School v Nashville, bola miestom prvej inštalácie v celej Amerike. Pastor cirkvi, reverend Brian Fesler, povedal: “Uznávame, že naša budova je poklad Nashvillu a robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme ju zachovali pre spoločenstvo.”

V posledných rokoch získali Aquapol a jeho vynálezca Wilhelm Mohorn niekoľko národných a medzinárodných ocenení: čestná cena rakúskeho ministerstva vedy, Kaplanova medaila, ktorá je udeľovaná vynálezcovi a cenu za architektúru mesta z Prahy.

Sandra Read, výkonný riaditeľ spoločnosti Aquapol USA, povedal: “Existuje veľa krásnych a dôležitých starých budov v Spojených štátoch, v Kanade, v Strednej a Južnej Amerike. Domnievame sa, že je našou zodpovednosťou hrať úlohu pri ich zachovaní, aby ich mohli pochváliť mnohé budúce generácie. ”

Viac informácií o systéme Aquapol nájdete na webe aquapol.sk.